Zlatý list – soutěž o přírodě v přírodě

  4.5.2022  Aktuality

Zběhovec, česnáček, vřetenuška - podivné to pojmy, čeština si s námi pěkně hraje. Jsou to jména tří z deseti organismů, které měli za úkol poznat a pojmenovat účastníci soutěže Zlatý list.

V pátek 29. dubna 2022 se za velmi příznivého počasí uskutečnilo v areálu ATLAS a BIOS Přerov místní kolo soutěže Zlatý list. Účastnilo se již tradičně velké množství zájemců z řad žáků nižšího gymnázia ve dvou kategoriích.

Otázky i poznávání rostlin a živočichů nebylo právě jednoduché – poznat vřetenušku obecnou, slimáka popelavého nebo střemchu není v učivu, vyvodit důsledky sukcese (postupného vývoje) nebo vysvětlit, co je rarášek (ne nadpřirozený mužíček) dalo všem družstvům docela práci. Ale všichni účastníci byli skvělí, pohodoví a pohotoví, tak jsme si celé dopoledne pěkně užili.

Velká pochvala patří zejména vítězům – v mladší kategorii to byli Anna Hrazdirová, Daniel Žydel, Radim Dostal z primy b a Kristýna Gajdošová, Andrea Zbořilová a Agáta Herianová z primy a, ve starší Anna Lukešová, Fedor Dulanský a Matyáš Krč ze sekundy b a Denis Peťka a Kristýna Tomišová z tercie a.

Budeme všem držet palce i v krajském kole, které se uskuteční 20. května 2022 v olomouckém rozáriu a botanické zahradě.

Mgr. Jana Bartoníková

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc