Druháci a kvartáni studovali v Hodoníně ropu

  1.5.2022  Aktuality

Dne 27. 4. 2022 třída 2b navštívila Muzeum naftového dobývání a geologie v Hodoníně.

Provázel nás milý a ochotný pan průvodce s fenkou Šmudlinkou, která nám exkurzi příjemně zpestřila. Dozvěděli jsme se, kdy a kde vznikala ložiska ropy a plynu, kde se nachází nejdůležitější ložiska u nás. Jak se zpracovávají uhlovodíky, jaký dopad to má na životní prostředí a mnoho dalších zajímavých informací. Mohli jsme si na ropu i sami sáhnout.

Součástí exkurze byla expozice hornin a minerálů. Poté jsme zhlédli venkovní expozici strojů potřebných k těžbě ropy. Po absolvování exkurze jsme měli možnost krátce navštívit centrum města Hodonín, kde mnozí z nás byli poprvé.

O den později, tedy ve středu, si stejnou exkurzi zopakovali žáci kvarty a. I jejich návštěva Hodonína byla podařená. Níže si můžete prohlédnout fotky obou tříd.

žáci 2b a IVb

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc