Finále Debatní ligy a Debate League za sezónu 2021/2022.

  29.4.2022  Aktuality

Nad Alejí bojovali naši Pozitivity i Neutrality s Open Gate, Park Lane a Hello. Že to nedává smysl? Ale dává!

V prostorách gymnázia Nad Alejí se od pátku 22. až do pondělí 25. dubna 2022 konalo finále. Nejprve zahájena anglická liga, ve které se tým Pozitivity umístil na krásném 5. místě a Neutrality na místě 6.

Řeč je totiž o našich debatních týmech Pozitivity a Nautrality na debatním turnaji. Všichni naši debatéři si museli na turnaji projít celkem čtyřmi debatami a utkali se s týmy z gymnázia Open Gate Praha, Park Lane International School Praha a Gymnázia Hello z Ostravy. Všechny debaty hodnotili pokaždé tři rozhodčí najednou, bylo tedy velmi obtížné je všechny přesvědčit o jednoznačném výsledku. V této sezóně se o dobré umístění v anglické lize snažilo 14 kvalifikovaných týmů.

Neutrality potom bojovaly ještě v české lize a tam se jim ve skupině A podařilo vybojovat druhé místo, což jim zajistilo účast v semifinále, ve kterém se z původních osmi nakonec utkaly jen čtyři týmy. Semifinále nám přineslo 4. místo. Letos v české debatní lize bojovalo o umístění 28 týmů a náš výsledek je tedy výborný.

Na užším finále, které proběhlo v Senátu Parlamentu České republiky, se bojovalo o první a druhé místo obou lig a také se udělovaly diplomy a poháry za práci jednotlivců a týmů během celé debatní sezóny.

V anglickém Debate Cupu byly Pozitivity na skvělém 2. místě a Neutrality dovezly do Přerova pohár za 1. místo.

V debatním Superpoháru (kombinace anglické i české soutěže) skončily Neutrality na 2. místě.

Diplomy za nejlepší řečníky si odvezli:

  • Filip Vrťo (oktáva A) – byl tradičně druhý nejlepší řečník na anglické lize a pro jistotu i druhý nejlepší řečník i na české debatní lize.
  • Tomáš Galnor (oktáva A) se stal osmým nejlepším řečníkem v české lize a desátým na anglické.
  • Pavel Hradil (kvinta B) byl devátým nejlepším řečníkem v anglické lize.

Tento prodloužený víkend byl opravdu náročný, jak debatně, tak cestovatelsky.

Gratulujeme oběma týmům a moc děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Do příští sezóny už chystáme nové týmy s novými nadšenými debatéry. Snad se jim bude také dařit být mezi těmi nejlepšími.

Iva Herčíková

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc