Finále Debatní ligy a Debate League za sezónu 2021/2022.

  29.4.2022  Aktuality

Nad Alejí bojovali naši Pozitivity i Neutrality s Open Gate, Park Lane a Hello. Že to nedává smysl? Ale dává!

V prostorách gymnázia Nad Alejí se od pátku 22. až do pondělí 25. dubna 2022 konalo finále. Nejprve zahájena anglická liga, ve které se tým Pozitivity umístil na krásném 5. místě a Neutrality na místě 6.

Řeč je totiž o našich debatních týmech Pozitivity a Nautrality na debatním turnaji. Všichni naši debatéři si museli na turnaji projít celkem čtyřmi debatami a utkali se s týmy z gymnázia Open Gate Praha, Park Lane International School Praha a Gymnázia Hello z Ostravy. Všechny debaty hodnotili pokaždé tři rozhodčí najednou, bylo tedy velmi obtížné je všechny přesvědčit o jednoznačném výsledku. V této sezóně se o dobré umístění v anglické lize snažilo 14 kvalifikovaných týmů.

Neutrality potom bojovaly ještě v české lize a tam se jim ve skupině A podařilo vybojovat druhé místo, což jim zajistilo účast v semifinále, ve kterém se z původních osmi nakonec utkaly jen čtyři týmy. Semifinále nám přineslo 4. místo. Letos v české debatní lize bojovalo o umístění 28 týmů a náš výsledek je tedy výborný.

Na užším finále, které proběhlo v Senátu Parlamentu České republiky, se bojovalo o první a druhé místo obou lig a také se udělovaly diplomy a poháry za práci jednotlivců a týmů během celé debatní sezóny.

V anglickém Debate Cupu byly Pozitivity na skvělém 2. místě a Neutrality dovezly do Přerova pohár za 1. místo.

V debatním Superpoháru (kombinace anglické i české soutěže) skončily Neutrality na 2. místě.

Diplomy za nejlepší řečníky si odvezli:

  • Filip Vrťo (oktáva A) – byl tradičně druhý nejlepší řečník na anglické lize a pro jistotu i druhý nejlepší řečník i na české debatní lize.
  • Tomáš Galnor (oktáva A) se stal osmým nejlepším řečníkem v české lize a desátým na anglické.
  • Pavel Hradil (kvinta B) byl devátým nejlepším řečníkem v anglické lize.

Tento prodloužený víkend byl opravdu náročný, jak debatně, tak cestovatelsky.

Gratulujeme oběma týmům a moc děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Do příští sezóny už chystáme nové týmy s novými nadšenými debatéry. Snad se jim bude také dařit být mezi těmi nejlepšími.

Iva Herčíková

Naši partneři

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 217 790
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc