Vynikající výsledky našich žáků v biologické olympiádě

  18.4.2023  Aktuality

Na začátku jara proběhla krajská kola biologické olympiády pro žáky vyššího gymnázia a okresní kola pro žáky nižšího gymnázia.

V nejtěžší kategorii A si velmi dobře vedla Vendula Řihošková ze septimy a - je úspěšnou řešitelkou a obsadila 6. místo.

V kategorii B se dařilo ještě lépe – Kateřina Hrazdirová ze sexty b i David Botor z kvinty b jsou úspěšnými řešiteli a Katka za 2. místo získala pozvání na soustředění nejšikovnějších řešitelů BIO z celé republiky.

V kategorii C naši školu reprezentovali Kristýna Tomišková z kvarty a a z tercie b Kristýna Konečná a Fedor Dulanský. Nenechali nikoho na pochybách, že ve své kategorii jsou na okresní úrovni nejlepší. Všichni tři jsou úspěšnými řešiteli a postupují do krajského kola: Kristýna Konečná z prvního, Kristýna Tomišková z druhého a Fedor Dulanský z třetího místa.

V kategorii D si postup do krajského kola svým umístěním zajistila úspěšná řešitelka a vítězka okresního kola Anna Hrazdirová ze sekundy a a také Veronika Řihošková ze sekundy b, která skončila na třetím místě. Páté místo patří Ester Tomiškové ze sekundy a.

Předmětová komise biologie děkuje všem za perfektní reprezentaci školy a Aničce, Veronice, Kristýnám a Fedorovi přeje hodně úspěchů v krajském kole.

za PK biologie Mgr. Helena Zatloukalová

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc