Přírodovědný klokan 2022

  21.10.2022  Aktuality

Soutěž Přírodovědný klokan má podobnou strukturu a organizaci jako soutěž Matematický klokan. Jde o zodpovězení otázek s různým počtem bodů podle náročnosti, na odpovědi je stanovený časový limit.

Ten přírodovědný se konal letos ve středu 12. října 2022 ve stejném termínu na všech školách v republice. Na našem gymnáziu se ho zúčastnilo celkem 70 žáků z tercií, kvart, kvint, sext, 1. a 2. ročníků. Otázky byly nakombinované z přírodovědných předmětů - biologie, fyzika, chemie, geografie a celkového přehledu. Některé byly hodně zajímavé nebo aktuální. Například žáci měli rozhodnout, které dva státy severní Evropy vystoupí z neutrality a v souvislosti s válkou na Ukrajině se stanou členy NATO, která vlastnost je společná pro brambor, kukuřici, rajče a tabák, které společné písmeno má chemická značka pro železo a fluor, kdo byl Johann Gregor Mendel, jaké je napětí v nakresleném obvodu…
Na prvních třech místech v mladší kategorii Kadet (tercie a kvarty) se umístili Denis Peťka z kvarty a, Viktorie Blažková z tercie a a Daniel Habáň z kvarty a. Ve starší kategorii Junior byli prvními třemi Mikuláš Hnilička z 1.b, Martin Skýpala ze sexty b a Jonáš Menšík z kvinty b.

Jana Bartoníková

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc