Na návštěvě v přerovské nemocnici

  14.12.2023  Aktuality

I letos jsme se byli podívat na fungování některých oddělení přerovské nemocnice, pravidelně se zajímáme o dárcovství krve.

Žáci septimy b a třetí b navštívili v přerovské nemocnici hematologicko - transfúzní oddělení v rámci laboratorních cvičení z biologie.  Pan primář Štefan Repovský vyprável velmi zajímavě o celé problematice a důležitosti bezplatného dárcovství krve. Žáce si doplnili své znalosti o krevních skupinách, prohlédli si odběrovou místnost a krevní banku. Díky ochotě sester tohoto oddělení si mohl každý nechat zjistit svou krevní skupinu. Exkurze byla i motivací pro rozhodnutí stát se dobrovolným dárcem krve a určitě se někteří po dosažení plnoletosti přihlásí k bezplatnému odběru plné krve nebo jejích složek.

Mgr.Helena Zatloukalová

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc