Geologie a paleontologie jako fascinující vědy

  4.12.2021  Aktuality

Zkameněliny trilobitů, otisky kmenů prvohorních plavuní a přesliček, na první pohled nenápadné vltavíny, na druhou stranu umělé drahokamy... To je malá ukázka toho, jak se nechat vtáhnout do krásy neživé přírody.

Ve dnech 1.a 2.12. 2021 navštívil naši školu doc. RNDr. Milan Urban, Ph.D. Pan docent pracuje jako odborník organické chemie na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Jeho třicetiletým koníčkem je geologie a paleontologie. A o tyto obory se s námi přišel podělit. Žáci vybraných ročníků tak měli možnost se s nimi blíže seznámit. Pan docent jim povykládal o vzniku Země, geologických procesech, vzniku minerálů a fosilií. Ukázal jim, jak poznat drahokam přírodní a uměle vytvořený. Přivezl s sebou část své vlastní sbírky. Studenti viděli velmi vzácné exponáty vltavínů, čaroidu, meteoritů, fosilií nebo zkamenělého dřeva. Pan docent přiblížil studentům geologii jako vášnivý sběratel a odborník a umožnil nám nahlédnout do opravdových krás tohoto oboru.

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc