Medici předávají zkušenosti

  2.12.2021  Aktuality

Jak se připravit na přijímačky, jak se učit na lékařské fakultě, na co se soustředit při studiu, jak využít volný čas - pokud nějaký zbude... Medici se podělili se svými zkušenostmi s budoucími maturanty z biologie.

Ve středu 24. listopadu 2021 navštívili studenty semináře z biologie a antropologie naši absolventi Matyáš Stojan a Jaromír Heviánek, aby nám v rámci projektů IFMSA přiblížili studium na lékařské fakultě UP Olomouc. Matyáš nejdříve seznámil budoucí maturanty s možnostmi studia medicíny v rámci celé České republiky, pak se věnoval systému přijímacích řízení na různých univerzitách. V poslední části povídání ukázal učebnice, materiály a skripta vhodná k přijímačkám a ke studiu v prvních dvou letech studia, mluvili společně s Jardou o vlastních zkušenostech a zodpovídali četné dotazy studentů. Diskuze byla živá a podnětná. Co potěšilo i nás kantory, bylo uznání za to, že GJŠ velmi dobře připravuje své žáky na vysokoškolská studia.

Oběma medikům patří velký dík, přejeme jim hodně štěstí a úspěchů při studiu.

PK biologie

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc