Znáte dopamin?

  29.2.2024  Aktuality

Dopamin je chemická látka, hormon, který se vytváří v tělech obratlovců a pomáhá při přenosu impulzů v mozku.

Při jeho nedostatečné produkci může vzniknout například Parkinsonova choroba... Informace o tom, kde vzniká, jak působí a spoustu dalších zajímavostí jsme se dozvěděli na přednášce na Masarykově univerzitě v Brně.

Ve čtvrtek 22.2.2024 jsme v rámci antropologického semináře navštívili brněnskou univerzitu.

Naše výprava začala v 7:40 odjezdem z přerovského vlakového nádraží. V Brně nás v 10 hodin čekala přednáška o dopaminu na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity. Od pana doc. PharmDr. Ondřeje Zendulky, Ph.D. jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací nejen o dopaminu, ale také o závislostech s ním spojenými. Po přednášce nás čekal oběd a vzápětí prohlídka anatomického muzea na již zmiňované fakultě. Zde jsme si mohli prohlédnout zajímavé preparáty a exponáty. Poté už nás čekala jen cesta domů. 

Celá výprava proběhla pod vedením paní učitelky Petry Urbáškové a paní učitelky Jany Bartoníkové. My jim za příjemnou atmosféru a přínosné informace moc děkujeme. Velké díky patří také naší spolužačce za zorganizování celého výletu.

Za seminář Antropologie Denisa Rákosová, 4a

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc