Žáci semináře Průmysl 4.0 na exkurzi v ZPS Zlín.

  16.11.2023  Aktuality

Ve středu 15.11. měli žáci semináře Průmysl 4.0 skvělou příležitost podívat se do praxe.

Tato možnost se jim naskytla v podobě exkurze do ZPS Zlín, přesněji do dceřiných společností skupiny TAJMAC GROUP. Seminárníci byli v prostředí slévárny i strojírny, viděli oddělení Technické Přípravy Výroby s využitím simulačního programu MAGMA, ale také Laboratoře s širokou paletou možností např. defektoskopie a spektrometrie. Viděli prvotní odlité výrobky, které následně procházely pracovišti až do finálního stavu hotového stroje, připraveného k prodeji.

A ne jen tak ledajakého stroje: CNC obráběcí stroje, vyráběné společností TAJMAC – ZPS, a.s., pracují s přesností mikrometrů, pro představu je to desetina tloušťky lidského vlasu. Zajímavou ukázkou bylo robotické pracoviště i prezentace zapojení umělé inteligence v monitorování provozu strojů.

Za skvěle připravenou exkurzi patří velký dík řediteli společnosti ZPS - SLÉVÁRNA, a.s., Ing. Mikulčákovi.

Další informace najdete na:

  • https://www.tajmac-zps.cz/skupina-tajmac
  • https://www.zps-slevarna.cz/
  • https://www.facebook.com/ZPSslevarna/
Štítek: Exkurze, zájezdy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc