XXX. ročník Dějepisné soutěže gymnázií ČR a SR 2022

  25.11.2022  Aktuality

Po úspěchu v krajském kole DSG jsme se 24. listopadu 2022 zúčastnili v Chebu celostátního kola. Pod vedením p. Zapletala jsme se do Chebu s naším tříčlenným družstvem (Tadeáš Zachara, Lukáš Létal, Antonín Frélich) vypravili již 23. listopadu kvůli složitosti dopravy. Ubytování nás čekalo v penzionu rodinného typu jménem Seeberg s italskou kuchyní. Tento příjemný penzionek se nachází u stejnojmenného hradu o jehož, a okolní, průzkum jsme se pokusili v rámci večerní procházky. Hrad i jeho okolí je velmi pěkné, mírně osvětlené a se zpevněnými cestami. Vskutku příhodné místo na pozdně odpolední podzimní procházky.

Obdobně pěkným místem stojícím za návštěvu je i muzeum v Chebu. Jsou zde k vidění menší části šatníku Albrechta z Valdštejna, rekonstrukce jeho zavraždění či jeho kobyla. Rovněž můžeme doporučit prohlídku galerie Valdštejnů, ze které můžete mít pocit, že i váš portrét může být Valdštejnem.

Samotný průběh soutěže hodnotíme jakožto dobrý a odměněni velkým množstvím knih a obohaceni novými zkušenostmi jsme se ve večerních hodinách opět vydali na cestu zpátky.

AF

Štítek: Soutěže

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc