Exkurze do Britského centra

  23.11.2022  Aktuality

Ve čtvrtek 10. listopadu 2022 jsme celá třída sexta b vyrazili do Britského centra KUP a Knihovny Univerzity Palackého v Olomouci. Exkurze měla dvě části, které jsme absolvovali rozdělení podle našich skupin v anglickém jazyce.

První hodinu jsme strávili v malé studovně v Britském centru a povídali si s místní knihovnicí. Zjistili jsme spoustu informací o klasické anglické literatuře, různých žánrech a britských autorech. Měli jsme možnost přečíst si ukázky, projít si studovnu a také jsme hádali známé knihy podle jejich prvního odstavce. Paní knihovnice nám vysvětlila, jak fungují Cambridge zkoušky, rozdíly mezi původními zkouškami FCE a CAE, které zastupují stupně obtížnosti B2 a C1 a jaké části každá zkouška obsahuje.

Ve druhé části jsme si procházeli největší a nejrozsáhlejší Knihovnu Univerzity Palackého. I přesto, jak je knihovna rozlehlá, lze se v ní orientovat velmi snadno pomocí rozdělení četby podle kategorií. V rámci knihovny je zde také spousta studijních míst, studoven nebo odpočíváren (např. Nebelvír). K dispozici jsou i skenery, pracovní počítače a tiskárny, které mají studenti této univerzity možnost kdykoliv využít. Přesto, že je knihovna určena převážně studentům, může ji využívat i široká veřejnost.

Z exkurze jsme odcházeli se spoustou nových a zajímavých myšlenek o knižním světě a všichni jsme si odnesli citát a záložku na památku. Tato exkurze byla příjemným zpestřením výuky.

Monika Gadasová a Martina Hadwigerová, VI.b

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc