Výkony studentů gymnázia na MČR v kanoistice

  22.8.2022  Aktuality

Od 28. do 31. července se konalo Mistrovství České republiky v rychlostní kanoistice, kterých se zúčastnili i studenti Gymnázia Jakuba Škody. Podařilo se jim získat celkově 34(!) umístění na stupních vítězů.

V juniorech se Vojtěchovi Macháčkovi povedlo získat stříbro na 1000 metrů a bronz na 500 metrech na singl kajaku, další bronz přidal na 500 metrech s Danielem Bartoškou z Ústí nad Labem a zlato vybojoval opět s Danielem, a ještě se k nim přidali Lukáš Hrábek a Jakub Niebauer ze Sparty Praha. Albert Šimek také získal stříbro s Ondřejem Hirschem z Kojetína a v kategorii K4 obsadili 3. místo ještě společně s Ondřejem Prchlíkem z Ostrožské Nové Vsi a Vojtěchem Benešem z KVS Praha.

V dorostencích na debl kánoi na 500 m skončil Ondřej Neradil s Janem Novákem na 3. místě. Společně s Vítkem Příkopou a Martinem Nováčkem také vyhráli kategorii C4.

V Žačkách získala Laura Csomová stříbrnou medaili na 500. metrech, další stříbrnou s Michaelou Bílkovou na deblu a poté společně s Lucií Hegedüsovou z Předměřic a Karlou Mudrovou z Kadaně ovládli kategorii K4.

Tyto závody byly zároveň nominací na Olympijské Naděje a Mistrovství Světa Juniorů. Na Mistrovství světa Junioru a závodníků do 23 let v maďarském Szegedu naše gymnázium bude reprezentovat Vojta Macháček, a to hned na dvou tratích. Na Olympijské naděje v Bratislavě se podívá Albert Šimek a Laura Csomová.

Štítky: Soutěže Úspěchy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc