Viděli jsme Tutanchamona

  20.11.2022  Aktuality

Ve dnech 9. a 14. listopadu zamířili žáci vybraných tříd do Brna. Cílem této dějepisné exkurze byla výstava Tutanchamon - jeho hrobka a poklady.

Díky výstavě jsme se přenesli do starověkého Egypta a mohli jsme si prohlédnout hrobku faraona Tutanchamona v podobě, v jaké ji před 100 lety objevil Howard Carter.

Tutanchamon nastoupil na trůn v roce 1332 př. n. l. ve věku 9 let jako jeden z posledních králů 18. dynastie. Jeho otcem byl kacířský král Achnaton, jméno jeho matky je dodnes neznámé. Podle posledních studií trpěl mladý král vážnými nemocemi. Nejvýznamnějším úspěchem jeho vlády bylo odmítnutí radikálních náboženských reforem jeho otce, které destabilizovaly zemi.
Jeho smrt je dodnes záhadou. Tutanchamon zemřel po devíti letech na trůně, pravděpodobně na infekci způsobenou otevřeným zraněním kolena. (informace převzaté z: https://www.tut-brno.cz/vystava).

Po výstavě jsme se přesunuli do centra Brna a společně si jej prošli. Nevynechali jsme ani brněnský orloj či brněnského draka.

Žáci 1a a 1b se na tuto exkurzi můžou těšit 30. listopadu.

Mgr. Markéta Štěpánková 

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc