Návštěva VŠE a ČNB v Praze

  14.11.2022  Aktuality

Ve středu 9.11. 2022 se žáci třetího ročníku semináře ekonomie vydali do Prahy prohloubit své znalosti v oblasti ekonomie.

Do Prahy se vyrazili časně ráno vlakem, aby všechno stihli. Program začal navštěvou Vysoké školy ekonomické v Praze, kde na ně čekal Ing. Tomáš Nidetzký, bývalý víceguvernér České národní banky a zároveň absolvent naší školy. Pro žáky si přichystal prezentaci na téma "Peníze". Vysvětlil jim, kde se peníze berou, jak se vyrábí, jak fungují různé měny, kolik bankovek či mincí se používá k placení u nás i ve světě či kolik peněz je v oběhu. Dále jim vysvětlil, o co všechno se stará Česká národní banka v Praze, o jakou instituci se jedná a jak funguje.

Po skončení prezentace se žáci přesunuli z VŠE do České národní banky. Zde prošli kontrolou a už na ně čekal krátký film o této budově. Poté jim milá průvodkyně vysvětlila základní pojmy jako je například inflace a nastínila stručnou historii banky. Ptala se studentů i na různé otázky, pokud studenti správně odpověděli, mohli si odnést záložku tvořenou útržky z bankovek na památku. Také jim vysvětlila, jak funguje Bankovní rada, kdo je jejími členy a jak se jimi můžete stát. Za odměnu na konci si studenti mohli sáhnout na pravou zlatou cihlu. Dále následovala pauza na oběd a po ní se již studenti vraceli zpátky domů.

Eliška Herinková, VIIa

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc