Ve škole kouzlil debrujář

  12.1.2023  Aktuality

V úterý 10. ledna 2023 navštívil naši školu Mgr. Libor Lepík z gymnázia ve Frýdku-Místku, člen výkonného výboru Asociace malých debrujářů, aby předvedl žákům obou prim některé pokusy z dílny debrujářů.

Asociace malých debrujářů je spolek, jehož hlavním předmětem činnosti je přispět k nenucenému pochopení různých přírodních jevů a zákonitostí, a to formou zábavných fyzikálních a chemických pokusů, na jejichž provedení stačí jednoduché pomůcky.

Slovo DEBRUJÁR je francouzského původu, vzniklo ze slov DÉBROUILLARD – šikovný, obratný a SE DÉBROUILLER – objevovat, pomoci si v těžkostech, umět si poradit. Debrujáři jsou chlapci a děvčata, kteří mají zájem o vědu, techniku a stále něco vymýšlejí, objevují a experimentují.

Naši primáni pokusy nejen nadšeně sledovali, ale také se aktivně zapojili, když si některé pokusy sami vyzkoušeli a u mnoha kouzel se snažili najít skrytou fyzikální podstatu.

PK fyziky

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc