Úspěchy v Poháru rozhlasu

  29.5.2022  Aktuality

Všechna atletická družstva Gymnázia Jakuba Škody dosáhla „na bednu“ a některá ještě dál!

V úterý 12.května se v Přerově konalo okresní kolo soutěže Pohár rozhlasu. Jde o atletickou soutěž družstev, ve které startuje 10 žáků, každý nejvíce ve dvou disciplínách a štafetě. Naše gymnázium reprezentovala 4 družstva a všechna v konkurenci devíti škol přerovského okresu skončila na stupních vítězů. Dvě naše družstva si prvním místem zajistila účast v krajském kole.

  • Mladší žákyně – 1.místo
  • Mladší žáci – 3.místo
  • Starší žákyně – 2.místo
  • Starší žáci – 1.místo

Krajské kolo se konalo v Olomouci ve středu 25.května. Bohužel závodu nepřálo počasí a závodníci museli soutěžit celý den v dešti. Dívky odvedly výborné výkony a umístily se na sedmém místě.

Družstvo starších žáků mělo ambice na vítězství. Hoši k výkonům přistoupili velmi zodpovědně, vzájemně se podporovali a i přes těžké podmínky dokonce padly osobní rekordy. Body družstva byly vyšší než na okrese a 1. místo naše! Vysoký bodový zisk 6272 bodů dává naději na postup do republikového finále 8.června v Trutnově.

Za výbornou reprezentaci školy děkujeme všem atletům! Vítěznému družstvu ve složení: David Hastík, Jakub Csoma, Erik Tala, David Martinec, Filip Brtníček (kvarta a), Vojta Herinek, Ondra Zbořil, Jakub Zbořil, Tomáš Holčák (kvarta b), Ondra Zapadlo (tercie a) přejeme postup na republiku!

Jednotlivé výkony najdete v tomto odkazu: https://online.atletika.cz/kalendar/

Spoustu fotek od jednoho z našich atletů (Ondra Zapadlo) najdete v této galerii.

Za předmětovou komisi TV
Yveta Gadasová

Štítky: Soutěže Úspěchy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc