Zájezd do Evropského parlamentu

  25.5.2022  Aktuality

Jak to vypadá v Evropském parlamentu? To mohli na vlastní oči vidět naši studenti.

Minulý týden se deset vybraných žáků naší školy zúčastnilo čtyřdenního zájezdu do Belgie, zejména do Evropského parlamentu, který akci pořádal. Pro účastníky se tak naskytla nejen možnost objevit klasická turistická místa Bruselu a okolí, ale dostat se také do míst, která by nebyla běžně dostupná.

Se studenty škol z Olomouce a Žatce jsme po překonání dlouhé cesty autobusem, zpestřené zastávkou na nejvyšší hoře Nizozemí (měří jen 322 metrů, takže se jedná spíše o takový kopeček), navštívili přístavní město Antverpy, kde jsme také byli ubytovaní. V úterý jsme spatřili slavné bruselské Atomium, prohlédli si moderně vybavená muzea evropské historie a Evropské unie a den zakončili prohlídku města Leuven, známého jako město studentů.

Středa patřila samotnému Evropskému parlamentu, kde jsme se díky panu europoslanci Ondřeji Knotkovi, který celý zájezd zaštiťoval, dozvěděli o složitém chodu Evropské unie. Místo zůstalo i pro diskusi a individuální dotazy. Po poslední zastávce v historickém centru Bruselu jsme se vydali autobusem zpět. Unavení ale spokojení a plní zážitků jsme ve čtvrtek odpoledne dorazili do Přerova.

Fotogalerie z akce

Daniel Hostášek, sexta a
 

Štítek: Studentský život

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc