Španělská kultura křížem krážem

  5.11.2023  Aktuality

Španělsko je nádherná země, za kterou stojí bohatá kultura, a právě proto jsme 31.10 v Praze navštívili interaktivní program „Španělská kultura křížem krážem“.

Ráno jsme vyjeli vlakem směrem do našeho hlavního města.

Nejprve jsme měli krátký rozchod na Václavském náměstí, poté naše cesta směřovala přímo do studia Itaka, kde nás čekala ukázka flamenca, během které nás zaujaly informace nejen o jeho historii, ale i o modernějších formách tohoto tance.
Poté jsme prošli několika místnostmi s připraveným programem.

Vyzkoušeli jsme si hru na cajón, připomněli si literárního hrdinu Dona Quijota, naučili jsme se krátké věty ve čtyřech úředních jazycích Španělska. Naše znalosti geografie ověřilo skládání mapy španělských provincií. A nakonec nás čekala ochutnávka tradičních tapas společně s kvízem o významných španělských osobnostech.

Po delším rozchodu následovala cesta zpět. Vrátili jsme se s ještě větší motivací ke studiu španělského jazyka. Tento program nám dal možnost nejen nahlédnout do španělské kultury, ale i vyzkoušet si ji na vlastní kůži.

Ema Neumannová, 2.A

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc