Závod dračích lodí školních posádek DRAGON FORCE CUP 2023

  3.11.2023  Aktuality

Za nádherného počasí 20. října zaplnili břeh kolem loděnice účastníci 3. ročníku závodu dračích lodí školních posádek DRAGON FORCE CUP 2023.

Poklidnou hladinu řeky Bečvy rozrážely přídě ozdobené pestrobarevnými draky. Bubeníci udávali rytmus pádlování celé desetimístné posádce. V každé rozjížďce startovaly dvě lodě. Vítěz tohoto duelového závodu postupoval přímo do dalšího kola, poražení absolvovali opravné jízdy. Naše gymnázium letos reprezentovaly týmy s poetickými názvy, Utopenci, White Dragons, Legie zkázy, Uprchlíci, Verstapennova archa, Prdíkova armáda, Piraně, Ahmed Gabr.

Všechny spojovala snaha pádlovat na 100 metrové trati v harmonickém souladu a vysokém tempu.

Zlaté medaile se nakonec v kategorii mladších žáků zaleskly na reprezentačních dresech třídy III b. Na stupeň nejvyšší vystoupilo v kategorii starších žáků smíšené družstvo studentů vyššího gymnázia. První dvě posádky v každé kategorii si vybojovaly zároveň přímý postup na Mistrovství ČR školních posádek, který proběhne v červnu 2024 v Praze.

Soutěž se zásluhou perfektní organizace oddílu DRAGON FORCE, stala radostnou oslavou pohybu s pádlem. Zvítězili všichni účastníci, dokázali, že „plout na jedné lodi“ lze pouze v kamarádské a týmové spolupráci.

Zuzana Červená
 

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc