Školní kolo Recitační soutěže

  8.2.2024  Aktuality

V úterý 6. února se v odpoledních hodinách konalo školní kolo Recitační soutěže.

Chvilka poezie lahodila uchu poroty, soutěžících i diváků.

Ve 3. kategorii (pro primy a sekundy) obsadila třetí místo Alice Chudárková ze sekundy a, druhé místo Nina Lapínová z primy a palmu vítězství si za přednes Hrubínovy Chytré Šehrazády odnesla Julie Kröll z primy a.

Ve 4. kategorii, která je určena pro žáky tercií a kvart, se na pomyslné stupně vítězů v recitaci prosadila na Petra Dulanská z tercie a (třetí místo), Hana Ševčíková z kvarty b (druhé místo) a celkové prvenství získal Fedor Dulanský z kvarty b za interpretaci Krylova Hlasu.

Předmětová komise jazyka českého děkuje všem recitátorům za účast a prvním dvěma z každé kategorie, kteří postupují do okresního kola, přeje úspěch.

Za PK Českého jazyka
Mgr. Renata Konečná

Štítek: Soutěže

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc