Všichni matematici pokračují v kraji

  7.2.2024  Aktuality

Na konci ledna se naplno rozeběhla okresní kola matematické olympiády.

Naši studenti opět dosáhli vynikajících výsledků. Nejprve proběhlo okresní kolo kategorie Z9. Všichni naši žáci postupují do krajského kola.

Nejlépe si vedli Oto Skýpala a Filip Krč, oba z kvarty a, kteří obsadili druhé a třetí místo. Dále si postup do krajského kola vybojovali Beáta Březíková z kvarty a a Kristýna Konečná, Matyáš Krč a Fedor Dulanský, všichni z kvarty b.

Další týden se uskutečnilo školní kolo kategorií B + C, které pro celý okres pořádá naše škola. Po covidové přestávce bylo opět s mezinárodní účastí studentů z Grazu a Gliwic. Rovněž v obou těchto kategoriích všichni naši zúčastnění žáci postupují do krajského kola. Kategorii C vyhrála Nicol Plšková z kvinty a, druhé místo obsadil Vojtěch Peluha z 1a a třetí skončil Denis Peťka z kvinty a. Do kraje s nimi postupuje Barbora Pinková, také z kvinty a.

Kategorii B vyhrál Lucian Poljak před Jonášem Menšíkem, oba ze sexty b.

Našim žákům moc gratulujeme ke krásným výsledkům a přejeme hodně štěstí v krajských kolech.

za PK matematiky
Mgr. Jitka Čtvrtníčková

Štítky: Soutěže Úspěchy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc