Projektový den Olomouc – Francouzské centrum

  16.6.2021  Aktuality

V pondělí 14. června jsme se studenty francouzštiny z „kvinty a“ navštívili Olomouc.

Po krátkém zastavení na nádvoří Zbrojnice u lavičky Václava Havla nás na Filozofické fakultě na ulici Křížkovského přivítal asistent a doktorand Stanislav Pisklák. Vysvětlil nám, jak funguje Francouzské centrum na Katedře romanistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého, a seznámili jsme se také s frankofonní knihovnou. Dozvěděli jsme se dále, jak a kdy probíhá Festival francouzské kultury Bonjour Olomouc a jaké se v rámci tohoto festivalu pořádají akce. Posledním bodem přednášky bylo představení bakalářských a magisterských studijních programů se zaměřením na francouzský jazyk vyučovaných na Univerzitě Palackého. Časový prostor byl věnován i dotazům a diskuzi, například na téma Frankofonie a frankofonní osobnosti.

Poté jsme se společně vydali do historického jádra Olomouce abychom si vyslechli připravené studentské prezentace nejvýznamějších olomouckých památek ve francouzštině. Moc se nám líbil orloj i miniaturní model centra města.                                

Projektový den se vydařil, počasí nám vyšlo, tak zase někdy příště! 

Kateřina Krejčí

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc