Přednáška o Nikaragui

  20.2.2023  Aktuality

Jaký byl náhled na tuto zajímavou zemi Latinské Ameriky?

Podmínky v zemích jako Nikaragua jsou nám všem alespoň trochu všeobecně známé. Přestože máme tyto informace hluboko v hlavě, nevnímáme je a žijeme si své životy plné stresu a honění se za něčím. Na druhé straně zeměkoule jsou ale lidé, kteří řeší naprosto odlišné problémy. Nemají skoro žádné vzdělání a velmi dobře placená práce tam také není častým jevem. Nemají dostatečnou zdravotní péči a politická situace v takových zemích rovněž není ideální.

Přednáška, které jsme se zúčastnili, ovšem neobsahovala jen tyto informace, byla doplněna o poučný vhled do jedné z tamních rodin a do situace studentů v Nikaragui. Po skončení přednášky jsem si mohla jen říct: „Děkuji za tento náhled do jiného prostředí a získání nových informací.“

Zuzana Dreiseitlová, kvarta b

Štítek: Studentský život

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc