Olmützer Kulturtage

  22.11.2022  Aktuality

Skupiny německého jazyka 3.A  a VI.A se byly podívat v Olomouci na filmovém představení s názvem Nightlife v rámci Olmüzer Kulturtage.

Film Nightlife pojednával o barmanovi Milovi a o nočním životě v Berlíně (nejen o tom legálním). Byly k němu připraveny i pracovní listy, pomocí nichž si bylo možné si ověřit, jak jsme filmu rozuměli .

Vzhledem k přítomnosti titulků na obrazovce byli všichni schopni porozumět i slovní zásobě , kterou neznali. Věřím, že i ostatní se naučili novým slovíčkům a frázím, seznámili se s různými dialekty němčiny. Obohacením spisovného vyjadřování byly i spousty hovorových výrazů ze současné Alltagssprache.
Všem se náplň Olomouckých kulturních dní se zaměřením na současný život v Německu velmi líbila.

Filip Málek, 3.A
 

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc