Německá knihovna VKOL

  16.11.2021  Aktuality

Vědárna aneb Vědecká Knihovna OLomouc... Tentokrát se za její zdi podívali studenti oktáv a prvních ročníků.

Nejprve zamířili do VKOL žáci třídy 1 a. Během úterního dopoledne byli seznámeni s historií a současností knihovny, která úzce spolupracuje s Goethe Institutem v Praze. Po filmu v němčině s českými titulky následovala práce v týmech. Pracovní listy v němčině se vztahovaly k okruhu „Německá literatura“.

V pondělí 8. listopadu se projektového dne ve VKOL zúčastnili žáci třídy oktáva a. Jejich program nesl název „Erfinderland Deutschland“. Jednotlivé týmy měly za úkol vyhledávat nejen informace zaměřené na přírodní vědy – nové zdroje energií, moderní materiály, ale i seznámit se s vynálezy a vynálezci z Německa. Po vyhodnocení pracovních listů žáci zhlédli dokument „Studium in Deutschland“.

Projektový den mimo školu byl přínosem nejen po stránce jazykové, ale vhodně byly uplatněny i mezipředmětové vazby.

PhDr. Helena Krejčířová

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc