Mladí lidé v evropských lesích

  16.2.2022  Aktuality

Jestli umíte poznat, komu patří shozené paroží, jak se jmenují lesní byliny, jaké letokruhy má dub nebo smrk, patříte k dobrým adeptům soutěže YPEF.

Ve čtvrtek 11.2. 2022 proběhlo v Lipníku nad Bečvou místí kolo YPEF (Youn People in European forests – Mladí lidé v evropských lesích) . Jedná se o přírodovědnou soutěž trojčlenných družstev. Nejdříve absolvují test z teorie a poté je čeká praktická část – poznávání rostlinných a živočišných druhů, hornin a dřevařské a lesnické techniky. V nižší kategorii (žáci základních škol) se naše družstva umístila v následujícím pořadí. Na čtvrtém místě bylo družstvo ze sekundy a – Mikuláš Kašpařík, Laura Galasová a Beáta Březíková. První místo v této kategorii patřilo družstvu z kvarty b – Josef Doležel, Vojtěch Herinek a Robin Botor. Ve vyšší kategorii (žáci středních škol) se na druhém místě umístilo družstvo ze sexty a – Eliška Herinková, Ela Kocfeldová a Tereza Válková. A první místo obsadilo družstvo Venduly Řihoškové, Jana Horného a Lukáše Kaprála, opět ze třídy sexta a. Vítězové obou kategorií postupují do regionálního kola v Hranicích na Moravě. Soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

P. Urbášková

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc