Exkurze Modrá

  15.5.2023  Aktuality

Dne 10.května 2023 se naše třídy 2.b a 2.a vydaly na výlet na Modrou a zážitek to byl skutečně neskutečný.

Celý program byl rozdělen do tří etap. Začali jsme v Živé vodě. Jak již název napovídá, seznámili jsme se s vodním životem typickým pro povodí řeky Morava. Prošli jsme se v podvodním tunelu, který nám nabídl pohled, jako bychom byli s rybami v rybníčku, ale suchou nohou. Spatřili jsme mnoho druhů, dokonce dnes již vyhynulý druh v rámci řeky Bečvy, vyzu velkou. Celý areál tvořený dvěma rybníky (jeden byl zrovna odčerpáván) jsme si mohli projít a mohli jsme se seznámit i s pratury, předchůdci dnešních turů. 

Našim dalším cílem bylo nedaleké terárium. Nabídlo pohled na roztomilé hady, ještěrky, pavouky, krokodýla, žabičky aj. Ti odvážnější z nás se s nimi dokonce pomazlili.

A na závěr nás čekal archeoskanzen. Milý průvodce nás seznámil s běžným životem našich velkomoravských předků a přiučili jsme se praktické poznatky. Část prohlídky byla bohužel z důvodu stavby nové expozice nedostupná, ale z úsměvů všech účastníků můžeme vyčíst, že si to všichni velmi užili.

Náš výlet byl zakončen výšlapem ke kopii velkomoravského kostela, odkud jsme mohli zhlédnout i nedaleké poutní místo Velehrad.

Všichni jsme se živi v odpoledních hodinách navrátili do Přerova, kde jsme se rozešli.

kolektiv 2.b

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc