Den EVVO

  26.6.2024  Aktuality

V úterý 25.6. se žáci vydali poznávat krásy našeho či sousedního kraje, okresu, či města.

Žáci sexty b v rámci Dne EVVO se vydali do historického města Kroměříže.

Za krásného počasí si prohlédli centrum města a 3 kostely (kostel svatého Cyrila a Metoděje; kostel Nanebevzetí Panny Marie; kostel svatého Mořice). Po prohlídce města žáci navštívili Podzámeckou zahradu navazující na arcibiskupský zámek, která v 19. století získala podobu anglického parku. Tento den žáci měli možnost nasát jedinečnou atmosféru tohoto města, které bylo v roce 1997 vyhlášeno nejkrásnějším historickým městem České republiky a o rok později, v roce 1998, byl komplex Arcibiskupského zámku a zahrad zapsán na listinu světového dědictví UNESCO.

Žáci prim vyrazili společně pěšky za historií velmi dávnou - až do pravěku - do muzea lovců mamutů v Předmostí. Skvělá paní průvodkyně jim pomohla pochopit, proč byli pravěcí mužové atleti (honili zvěř) a ženy zavalitější (žvýkaly tučné kůže), jak je snadné ufiknout si kus prstu pazourkem, kolik mamutů musí položit život, než se proslaví Předmostí u Přerova, nebo jak stará je „Mamutí klouzačka“. A pak si na vlastní nohy i prošli místy, kudy kráčela dávná historie. Závěrečná zmrzlina byla nakonec příjemnou tečkou celého krásného dne.

Štítek: Exkurze, zájezdy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc