Další aktivity Projektu Erasmus

  4.5.2024  Aktuality

V týdnu od 22. do 26. dubna se konal na naší škole projekt "From the roots to the routes". Projekt vznikl na základě Erasmus+ grantu a spolupracujeme na něm se Slovinskem a Španělskem.

Cílem bylo seznámit žáky s jinými evropskými kulturami a umožnit komunikaci s vrstevníky zahraničních středních škol. Projekt se zaměřuje na vytvoření tras ve městech, kde sídlí zapojené školy.

Během dubnového týdne žáci představili Gymnázium Jakuba Škody a Přerov zahraničním hostům a stihli ještě mnoho dalšího: exkurze do Ornitologické stanice Ornis i s kroužkováním ptáků, práce na trasách po městě (sportovní trasa, trasa pro rodiny s dětmi, přírodovědná t., historická t., atd.), návštěva hradu Helfštýn, debata týkající se způsobu restaurování památek, návštěva Kroměříže.

Následuje dokončení tras a jejich zveřejnění. Všichni si společný týden užili a odnesli jsme si mnoho nových zkušeností a zážitků.

Děkujeme všem, kteří se na realizaci podíleli a těšíme se na další setkání.

Mgr. Michaela Staňková

Štítek: Studentský život

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc