GRATULACE: Bronzová medaile z mezinárodní matematické olympiády dívek v Gruzii - EGMO!

  29.4.2024  Aktuality

Během druhého týdne dubna 2024 se studentka naší školy, Lenka Poljaková z oktávy a, zúčastnila Mezinárodní matematické olympiády dívek (zkráceně EGMO - European Girls’ Mathematical Olympiad).

Letošní 13. ročník olympiády se odehrál v Gruzii, konkrétně v městě Tskaltubo nedaleko velkoměsta Kutaisi. Soutěže se účastnilo 55 evropských i mimoevropských zemí, přičemž čtyřčlenný tým, složený z aktuálně 4 nejlepších matematiček dané země, reprezentoval každou z nich.

Tým České republiky ve složení: Tereza Černá, G Litoměřická, Praha 9, Lenka Poljaková, GJŠ Přerov, Veronika Menšíková, Arcibiskupské G, Praha 2, a Anastasia Bredichina, G J. Keplera, Praha 9, se nevrátil domů s prázdnou. Všechny čtyři dívky se v tomto pořadí (s postupně 28, 18, 17 a 16 body) probojovaly mezi 60 nejúspěšnějších účastnic Evropy a zároveň do první stovky celosvětového žebříčku! Odvezly si postupně stříbrnou a 3 bronzové medaile, čímž se výkon této čtveřice stal nejpovedenějším z výkonů všech týmů, které ČR na tuto prestižní soutěž doposud vyslalo.

Kromě dvou dnů individuální soutěže byl pro dívky připraven také doprovodný program, ve formě exkurzí a jiného poznávání gruzínské kultury, naučných, sportovních a zábavných aktivit, přednášek a workshopů. Navíc měl každý zúčastněný, včetně organizátorů, opravovatelů a leaderů, celý týden možnost seznámit se s lidmi z celého světa a navázat tak mezinárodní kontakty.

Níže najdete odkaz na článek z oficiálních stránek české matematické olympiády: https://www.matematickaolympiada.cz/aktuality/4-medaile-z-egmo

LENCE ZA REPREZENTACI ŠKOLY DĚKUJEME
A K ZISKU MEDAILE GRATULUJEME!
 

Mgr. Jan Raška

Štítky: Soutěže Úspěchy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc