Pět družstev do celostátního Eurorébusu!

  29.4.2024  Aktuality

V neděli 21. dubna proběhlo v Olomouci krajské kolo zeměpisné soutěže Eurorébus, do kterého se probojovalo 8 tříd naší školy. 

Každou třídu zastupovalo tříčlenné družstvo. Pět z nich si vybojovalo postup do celostátního kola v Praze, které proběhne 5.června.

Nejlepších výsledků dosáhli v kategorii Z2.

Tuto kategorii vyhrálo družstvo kvarty b ve složení Fedor Dulanský, Adam Kočara a Šimon Švéda, druhé skončilo družstvo kvarty a ve složení Viki Blažková, Laura Galasová a Mikuláš Kašpařík a na třetím stupínku se umístilo družstvo tercie a ve složení Radim Dostal, Lukáš Mihola a Daniel Žydel. Do Prahy postupuje i družstvo tercie b ve složení Waldemar Sahaj, Antonín Grénar a Vojtěch Pop, které obsadilo páté místo.

V kategorii Z1 jsme měli dva zástupce a družstvo sekundy b ve složení Elena Boráňová, Magda Zbořilová a Barbora Nováková skončilo na místě druhém.

Do celostátního kola je doprovodí i družstvo kvinty a ve složení Robert Basler, Denis Peťka a Rosťa Grénar, kteří skončili ve své kategorii sice až na osmém místě, ale dostali divokou kartu na základě získaných bodů.

Všem blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.


Štítky: Soutěže Úspěchy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc