Bio-geo exkurze Pálava 2024

  9.5.2024  Aktuality

V úterý 2. května 2024 se vydali žáci obou prvních ročníků a kvint na exkurzi do chráněné krajinné oblasti Pálavských vrchů.

Cílem vycházky bylo poznávání rostlin a živočichů a seznámení se s geologickými a geografickými poměry. Počasí nám letos opět velmi přálo, tak jsme sice ve větrném, ale slunečném dni prošli trasu z Klentnice do Pavlova. Po cestě jsme sledovali především organismy, které jsou pro CHKO Pálava typické: na loukách hlaváček jarní, koulenku prodlouženou, vstavače vojenského, diviznu brunátnou, úročník bolhoj, večernici smutnou, mateřídoušky, kavyly, na skalkách rozchodníky, netřesky, písečnici velkokvětou, tařici skalní, v lesích hluchavky, pitulník, kamejku modronachovou, z dřevin to byly hlavně hlohy, brslen, klokoč, náletový akát, borovice černá, dub šípák… Mezi živočichy převažovaly různé druhy hmyzu, pěnodějky, objevili jsme samičku roháče obecného, nad námi létali otakárci fenykloví, rorýsi… Vycházku jsme zakončili na dobrém obědě v hotelu Iris, kde pro nás měli připravené speciální menu. Načerpali jsme nové informace a vyčerpali pár fyzických sil, a tak nám cesta domů uběhla docela rychle.

Mgr. J. Bartoníková

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc