Učivo

Učivo je sestaveno do tematických bloků. Vyučující si z něj vybírá podle podmínek, přičemž respektuje návaznost na předchozí zaměstnání. Na podzim a na jaře výuka probíhá na školním hřišti, na stadionu TJ Spartak, na řece u loděnice, v parku Michalov, v Žebračce a okolí. V zimě se uskutečňuje ve školní tělocvičně a posilovně, v tělocvičně v loděnici, na krytém bazénu a příležitostně i na jiných sportovištích.

Náplň tělesné výchovy se liší dle tematických plánů jednotlivých ročníků a zahrnuje atletické disciplíny, prvky sportovní a rytmické gymnastiky, sportovní hry basketbal, volejbal, kopaná, florbal, netradiční sporty např. softball, kin ball, ringo, fresbee, velké množství malých pohybových her, vodácký výcvik, posilovací, protahovací a relaxační cvičení. Součástí výuky jsou samozřejmě i teoretické poznatky a pravidla uskutečňovaných aktivit. Plavecký výcvik je zařazen do hodin tělesné výchovy v tercii, sextě a druhém ročníku.

Součástí osnov jsou sportovní kurzy.

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc