prof. Mgr. Jaromír FIURÁŠEK, Ph.D.

věnuje se především kvantové optice a kvantovému informačnímu zpracování

Studium

Jaromír Fiurášek se narodil v roce 1976 v Přerově a už ve svých sedmnácti letech, tedy v roce 1993, reprezentoval Českou republiku na Mezinárodní fyzikální olympiádě ve Virginii v USA a o rok později při stejné události navštívil Peking. Po bakalářských studiích optiky a optoelektroniky na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci pokračoval tamtéž v magisterském a doktorandském vzdělávání, které doplnil studijními výměnnými pobyty v Izraeli a ve Skotsku. V letech 2003 – 2004 byl spolupracovníkem při vědeckém výzkumu profesora Nicolase Cerfa v Bruselu.

Oblast současného výzkumu

V současné době pracuje Jaromír Fiurášek ve Výzkumném centru pro optiku Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, kde se věnuje především kvantové optice a kvantovému informačnímu zpracování.

Ocenění

Roku 2003 získal od zástupců Akademie věd cenu „Česká hlava" v kategorii Doctorandus za své vědecké úspěchy na poli kvantové informační teorie. V tom samém roce navíc obdržel „Ocenění Václava Votruby" za nejlepší doktorandskou práci v oblasti teoretické fyziky.

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc