Mezinárodní zkoušky

Zkoušky a testy Cambridge English z obecné angličtiny

Zkoušky Cambridge English jsou uznávány ve více než 20 000 institucích na světě jako spolehlivý a ověřený důkaz o dosažené úrovni angličtiny. Na většině českých i zahraničních univerzit slouží certifikát jako úplná náhrada za přijímací zkoušky z angličtiny nebo školy uchazečům o studium přidají body navíc. Na některých vysokých školách slouží certifikát jako náhrada za postupovou zkoušku v bakalářském studiu. Držitel certifikátu Cambridge English si zvyšuje své šance na profesní uplatnění v České republice a zahraničí. Certifikát je přidanou hodnotou v životopisu a informuje budoucího zaměstnavatele o jazykových dovednostech uchazeče profesionálním způsobem.

B2 First

Zkouška B2 First (dříve známá jako FCE) testuje angličtinu na úrovni B2. Obvykle se na ni připravují studenti na gymnáziích a jazykových školách a je to nejrozšířenější anglická zkouška na světě. Úroveň B2 otevírá dveře do akademického a profesního světa. Tuto zkoušku doporučujeme všem, kdo potřebují potvrdit úroveň angličtiny u přijímacího řízení na vysokou školu nebo v zaměstnání.

C1 Advanced

Zkouška C1 Advanced (dříve známá jako CAE) testuje angličtinu na úrovni C1. Zkouška potvrzuje, že je vaše úroveň angličtiny velmi pokročilá a máte schopnost porozumět dlouhým akademickým textům. Narozdíl od B2 First se v této zkoušce očekává, že umíte chápat širší souvislosti a dovedete odvodit význam z textu, tzv. "umět číst mezi řádky". Slovní zásoba je také o poznání náročnější. Většina institucí v České republice a zahraničí požaduje úroveň C1 Advanced pro přijetí ke studiu na vysoké škole anebo do zaměstnání.

B1 Preliminary

Zkouška B1 Preliminary (dříve známá jako PET) testuje angličtinu na úrovni B1. B1 je očekávaná výstupní úroveň angličtiny ze střední školy a na této úrovní se připravují státní maturity. Zkouška B1 Preliminary je mírně těžší než maturitní zkouška z angličtiny, protože některé úlohy v ní obsaženy jsou na úrovni B2.

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc