Za světlem a světluškami do Brna

  21.11.2023  Aktuality

Ve středu jsme vyrazili s kvintou_a na výstavu brouků a do Vida centra v Brně.

Rovnou z vlaku jsme spěchali na výstaviště do pavilonu H, kde v současné době probíhá výstava Megabrouci. Užívali jsme si pohled na včelu, komára a další hmyz v úplně jiném měřítku, než jsme zvyklí. Nebyl to pro každého příjemný pocit, dívat se na brouka, který by vás mohl zblajznout ke svačině. Ale ani tomu nejobludnějšímu hmyzákovi nepřejeme jeho smutný osud. Podle autorů expozice činí úbytek hmyzu v Česku za posledních 10 let hrozivých 80%. No jo, pesticidy se z toho nevykroutí! A my lidé taky ne…

Brzy jsme museli zase kousek dál, do science centra. Čekal na nás výukový program Světelná laboratoř. Vyzkoušeli jsme si zajímavé pokusy se světlem, luminiscencí a dokonce jsme se dozvěděli, jak můžeme rozsvítit dopisní obálku. Ještě nám zbyl čas na prohlídku zábavního vědeckého parku. Vyzkoušeli jsme na vlastní smysly co nejvíce interaktivních exponátů.

Ve vlaku jsme zhltli jídlo koupené narychlo na nádraží a oddali se v pohodlných sedačkách odpočinku s nepostradatelnými mobily v rukou. Byl to nabitý den.

Na základě pozorování hmyzu i studentů za kvintány zapsala

Lada Macháčová

Štítek: Exkurze, zájezdy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc