Z přerovského gymplu na University College London

  5.11.2021  Aktuality

Může student z přerovského gymplu „udělat díru do světa“? Samozřejmě že ano! :-) Přečtěte si o příběhu Filipa Trhlíka, který studuje umělou inteligenci na jednom z nejprestižnějších pracovišť na světě.

Před dvěma lety se Filip dostal mezi 65 nejlepších v soutěži Středoškolák roku, seznámil se s inspirativními vrstevníky a to ho táhlo nahoru. Před rokem už byl ve finálové pětadvacítce, poprvé se účastnil bedřichovského soustředění a seznámil se zde s Matyášem a Michalem. Stejně jako jeho zajímala oba umělá inteligence a programování a štvala je vlna dezinformací ve veřejném prostoru. Teď mají start-up Verifee a pod záštitou O2 vyvíjejí nástroj pro rozpoznávání fake news. Letos skončil Filip ve finále druhý. „Bez této soutěže bych určitě nebyl tam, kde jsem. Potkal jsem díky ní množství lidi, kteří mě posunuli dál a ukázali, co vše se dá při škole dělat,” říká.

V roce 2019 se na ČVUT zúčastnil kurzu programování od kalifornské Stanford University. Na něm se seznámil s několika stanfordskými studenty i lektory. Pak přišla koronavirová pandemie a Stanford chtěl otevřít on-line kurz širšímu okruhu zájemců, potřeboval ale lidi, kteří kurzy povedou. Filip ve výběru uspěl a dva měsíce učil skupinu lidí z celého světa a na dálku se účastnil schůzek s lektory a profesory z centra digitálních technologií Silicon Valley.

zbytek článku na ... https://zpravy.aktualne.cz/domaci/chytre-cesko-prostredoskolaky/r~614a57c236f711ecbc3f0cc47ab5f122/

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc