Úspěch v národním kole soutěže YPEF

  22.9.2021  Aktuality

Ve středu 15.9. a čtvrtek 16.9. 2021 se v Kostelci nad Černými Lesy uskutečnilo národní kolo přírodovědné soutěže YPEF (Young People in European Forests).

I naše škola v ní měla svůj tříčlenný tým – Anna Pecháčková, Filip Vrťo a Ondrej Dulanský (žáci oktávy a). Ve středu soutěžili ve dvou disciplínách. Nejdříve je čekal velmi náročný teoretický test a po něm následovala prezentace v anglickém jazyce na odborné téma – Výhody a nevýhody invazních druhů stromů. V této disciplíně skončil po strhujícím přednesu náš tým o bod druhý. Ve čtvrtek čekala na soutěžící praktická část v místním arboretu. Poznávali rostliny, semena a semenáčky, lesní škůdce, lebky zvířat, dřevařskou techniku, identifikovali stromy podle dřeva a počítali objemy a výnos dřevin. Celkově se nakonec v této velmi náročné a konkurencí nabité soutěži umístili osmí. Děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy!

Štítky: Soutěže Úspěchy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc