Violoncellistka Eliška v Berlíně

  2.10.2023  Aktuality

Violoncellistka Eliška Mořkovská ze septimy b reprezentovala Českou republiku v Berlíně

Ve dnech 8.-9. 9. 2023 zavítala na pozvání českého velvyslanectví v Berlíně společnost Sensio.cz, zabývající se vývojem a provozováním informačních systémů pro základní umělecké školy, 3D tiskem a tiskem modelů na zakázku, na akci Bürgerfest des Bundespräsidenten, což je slavnost v berlínském sídle německého prezidenta Frank-Waltera Steinmeiera.

Za pozváním stál hlavně úspěch jejich projektu MyCello, violoncella z 3D tiskárny.

K tomu, aby mohli svůj projekt prezentovat, potřebovali hráče na cello. Požádali tedy naši studentku Elišku Mořkovskou, aby s nimi jela, pomohla jim s organizací na stánku a primárně hrála na MyCello.

Na akci dorazilo pře 10 tisíc návštěvníků. Stánek společnosti Sensio.cz byl jedním z nejnavštěvovanějších, a to hlavně díky Elišce, která projevila úžasnou energii, hudební talent a při osobním setkání dokázala zaujmout i samotný německý prezidentský pár, kterému naprosto profesionálně ukázala a vysvětlila, co se dá s MyCellem dělat a jak na něj hrát.

Za vynikající reprezentaci České republiky a jednoho z nejúspěšnějších startupů světa MyCello jí děkuje ředitel společnosti Sensio.cz Ing. Jan Tobolík.

Gymnázium Jakuba Škody si velmi váží toho, že je Eliška žákyní naší školy a děkujeme jí za reprezentaci školy.

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc