Úspěšné krajské kolo v konverzační soutěži ve španělštině

  25.3.2024  Aktuality

V pondělí 18. března se na Gymnáziu Čajkovského v Olomouci konalo krajské kolo konverzační soutěže ve španělštině, poprvé se zástupci naší školy.

V kategorii ZŠ/VGII naši školu reprezentovala vítězka školního kola Klára Švorčíková z kvarty b. Vzhledem k neférově nastaveným pravidlům pro tuto kategorii však měla velmi těžký úkol, protože soutěžila s žáky, kteří španělštinu studují déle nebo – jako v případě žáků bilingvního gymnázia – intenzivněji. Klárka statečně zabojovala a obsadila 4. místo.

V početně nejzastoupenější kategorii SŠ se představil Šimon Koutný ze sexty b a po výborném výkonu obsadil 2. místo. Přičemž od celkového vítězsví ho dělilo pouhého půl bodu! Šimonův ústní projev vyzdvihly i obě španělské porotkyně.

Klárce a Šimonovi moc děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně radosti a úspěchů v dalším studiu španělštiny.

Za PK španělštiny
Mgr. Barbora Punge Puchalská

Štítky: Soutěže Úspěchy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc