Univerzita Karlova nebo Hollywood?

  6.2.2022  Aktuality

Co mají tyhle dvě věci společného? No přece Gymnázium Jakuba Škody!

V posledních dnech se k nám dostaly informace o osudech dvou absolvenů naší školy a rádi se o ně podělíme i s čtenáři našich webových stránek.

Koncem ledna letošního roku byla jmenována novou děkankou Filosofické fakulty Univerzity Karlovy dr. Eva Lehečková, které absolvovala na naší škole v r. 1997. Dr. Eva Lehečková dlouhodobě působí na Ústavu českého jazyka a teorie komunikace na FF UK a více informací o ní lze nalézt na její oficiální webové  stránce.

Ze zcela jiného soudku je pak příběh dalšího našeho absolventa z r. 2012 Tomáše Olivy. Místo dráhy akademické zvolil umění - konkrétně hudbu, a dnes je jedním ze dvou přerováků, jejichž hudbu můžeme slyšet u hollywoodských filmů a jejich trailerů. Z poslední doby je to např. trailer ke světoznámé herní serii HALO či film se Samuel L. Jacksonem.

Oběma našim bývalým žákům samozřejmě blahopřejeme, jsme moc rádi, že se absolventům našeho gymnázia daří zanechávat doma i ve světě nesmazatelnou stopu, a těšíme se na všechny další takové zprávy.

webmaster

Štítek: Úspěchy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc