Tři medaile v republikovém finále!

  24.4.2022  Aktuality

Takhle vypadá úspěch našich sportovců na republikovém finále v silovém čtyřboji.

Za účasti 120 studentů středních škol proběhlo v Karviné 7. – 8. dubna 2022 republikové finále v silovém čtyřboji. Do této soutěže se nominovalo družstvo dívek i chlapců našeho gymnázia. Konkurence byla mimořádně vysoká. Mezi soutěžící patřili studenti sportovních gymnázií, policejních a záchranářských škol, u kterých je fyzická průprava prioritní složkou výuky.

Disciplíny silového čtyřboje vyžadují od závodníků dlouhodobou tréninkovou přípravu. Obzvlášť disciplíny hochů: benchpress – tlaky s činkou vleže na vodorovné lavici (zvedají 75 % své váhy), trojskok z místa, shyby a vznosy. Dívčí disciplíny čtyřboje obsahují šplh, trojskok, hod 3 kg medicinbalem přes hlavu a sedy-lehy s rotací.

Zisk tří medaili v jednotlivcích a umístění družstev je obrovský úspěch!

Tereza Válková (VI a) vybojovala zlatou medaili v hodu medicinbalem a stříbro v jednotlivcích. Stála se tak druhou nejúspěšnější dívkou celé soutěže. Tomáš Voženílek (VIII b) si doskočil v trojskoku pro bronzovou medaili.

Družstvo dívek ve složení Tereza Válková, Ela Kocfeldová, Elena Laitochová (všechny ze třídy VI a), Kristýna Tichá (V a) obsadilo 9. místo. Na šestém místě se umístilo družstvo hochů, Tomáš Voženílek, Lukáš Dostál, Jakub Harašta (všichni VIII b) a Karel Chaloupka (V b).

I přes obrovský psychický tlak v soutěži si zachovali všichni naši závodníci koncentraci a výrazně si v tomto závodě zlepšili i své osobní rekordy. Obdivně jsme všichni vzhlíželi k našim třem chlapcům, kteří několik hodin před závodem absolvovali písemnou maturitní zkoušku z anglického jazyka.

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme k mimořádnému úspěchu i osobním výkonům!

Zuzana Červená
PK tělesné výchovy
 

Štítky: Soutěže Úspěchy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc