Talent roku Olomouckého kraje

  3.10.2022  Aktuality

Ve středu 21. září se v Olomouci vyhlašovaly ceny Talent roku Olomouckého kraje. I my jsme měli své zástupce!

V Regionálním centru Olomouc se uskutečnil už 17. ročník akce, jejímž cílem je podpora nadaných žáků základních a středních škol i víceletých gymnázií.
Ocenění, které si převzalo 62 žáků kraje, se udělovalo v pěti kategoriích – umělecké, humanitní, přírodovědné, sportovní, a technické a dovednostní. Oceněno bylo i 12 nejúspěšnějších škol a také 13 učitelů, kteří jsou odbornými garanty jednotlivých soutěží.

Diplomy za úspěchy v humanitním a sportovním oboru si převzaly i tři talentované studentky naší školy.

V oboru humanitním se umístila na 2. příčce naše studentka Eva Tichánková z 2a. Národní kolo vyhrála a v evropském finále projektové soutěže Evropská cena Karla Velikého svým projektem Politika (nejen) pro mladé vybojovala 2. místo. Získala rovněž bronzovou medaili v celostátním kole soutěže EuropaSecura 2022.

4. pořadí v Talentu roku Olomouckého kraje v kategorii 6. – 9. ročníků ZŠ a víceletých gymnázií obsadila Anna Navrátilová z kvinty b za 5. místo v celostátním kole Ekonomické olympiády.

Ve sportovním oboru byla oceněna vynikajícím 2. místem Marie Piňosová z kvarty b. Dvakrát vyhrála Mistrovství ČR ve sportovní střelbě (malorážka, dorostenky) a rovněž dvakrát zvítězila na mistrovství ČR ve sportovní střelbě (vzduchová puška, starší žákyně).

Jmenovaným studentkám srdečně blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Hlavně díky nim, ale i díky dalším našim talentovaným studentům jsme se jako škola v těžké konkurenci neztratili a v konečném součtu jsme si odnesli také diplom za 3. místo v oboru humanitním.

Fotografie ze slavnostního předávání najdete na adrese:
https://www.olkraj.cz/olomoucky-kraj-ma-talent-aktuality-11580.html

Kateřina Krejčí


 

Štítky: Soutěže Úspěchy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc