Studenti zdobili zastávky MHD... aktualizováno

  25.3.2022  Aktuality

Studenti Gymnázia Jakuba Škody se zúčastnili v rámci výtvarné tvorby akce pořádané městem Přerov

Všichni na jednom jevišti velikého světa stojíme, a cokoliv se tu koná, všech se týče.
Omnia sponte fluant, absint violencia rebus. - Vše nechť se děje po dobrém, nechť není násilí v ničem.

Autorem obou citátů je Jan Amos Komenský, který v Přerově studoval a později i učil na zdejší bratrské škole. V letošním roce si připomínáme 430 let od jeho narození a součástí oslav se stala i netradiční výzdoba autobusových zastávek ve městě. Na ní se podílela i naše škola.

My jsme zkrášlovali dvě zastávky – u pivovaru a u kina Hvězda. Najdeme na nich například imaginární dívčí portrét s citáty Komenského, výtvarné odkazy na světoznámé dílo Labyrint světa a ráj srdce a také čtyři židličky zvoucí k posezení. Ty jsme pomalovali v hodinách výtvarné výchovy a s pomocí pana školníka a údržbáře jsme je umístili na zastávku u pivovaru. I ony tématicky navazují na Komenského.

Už při instalaci nás oslovovali kolemjdoucí lidé, aby si přečetli nadčasové myšlenky Komenského, zeptali se na podrobnosti projektu nebo pochválili práce studentů. Zastávky zůstanou vyzdobené do 22. dubna.

Článek o akci v online médiích

Za PK VV Helena Netopilová

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc