Soustředění KSP MFF UK bylo fajn

  18.10.2022  Aktuality

Ve dnech 17.9. – 24.9. proběhlo podzimní soustředění Korespondenčního Semináře z Programování pořádané Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy.

Během každého školního roku je na stránkách KSP zveřejněno 5 sérií programovacích úloh, přičemž každá série obsahuje praktické (program v libovolném jazyce vyhodnotí počítač) a teoretické (popis algoritmu opraví někdo z organizátorů) úlohy. Po ukončení série je 30 účastníkům s nejlepším výsledkem nabídnuta účast na podzimním soustředění.

Na soustředění, probíhajícím v Žamberku u Českých Budějovic, se program dělil na přednáškové bloky o programování a matematice vedené profesory, popřípadě studenty z Matfyzu a na propracované hry mnohdy táhnoucí se do nočních, až ranních hodin.

KSP je skvělou příležitostí pro zlepšení, čí získání (pořádá se i začátečnická kategorie s jarním termínem soustředění), znalostí z programování a nalezení podobně smýšlejícího kolektivu. Termín první série je 31.10.

Jáchym Kouba

Štítek: Studentský život

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc