Skvělé umístění v Mathingu

  19.12.2023  Aktuality

Poslední úterý v listopadu je již tradičním termínem pro internetovou matematickou soutěž Mathing, dříve internetová Matematická olympiáda.

Jde o soutěž týmů studentů ze středních škol Česka a Slovenska, které jsou tvořeny nejvýše 7 studenty téže školy, a ne nutně ze stejného ročníku. Každý tým má svého kapitána = studenta a svého garanta = učitele a veškerá komunikace probíhá přes internet. Studenti pracují na řešení na půdě své školy a mohou mít k dispozici libovolnou literaturu a internet. V časovém rozmezí 120 minut řeší týmy 10 rozmanitých matematických úloh různé náročnosti. Hodnotí se i postup řešení, stejně jako u klasické matematické olympiády.

Žáci naší školy se do této soutěže zapojují přes deset let a v letošním roce se jim opět podařilo dosáhnout výborného výsledku. Ve velké konkurenci 195 týmů obsadili krásné páté místo. Na tomto úspěchu se podíleli Eliška Andrýsková a Jáchym Kouba z oktávy a, Jan Polívka, Martin Skýpala a Pavel Hradil ze septimy b, Lucian Poljak ze sexty b a Štěpán Pospíšil ze septimy a.

Na stránkách soutěže najdete kompletní výsledkovou listinu. 

K výsledku jim blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Jitka Čtvrtníčková
PK matematiky
 

Štítky: Soutěže Úspěchy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc