Škola i žáci byli oceněni na Talentu Olomouckého kraje.

  19.9.2023  Aktuality

V úterý 12. září 2023 se v Olomouci vyhlašovaly ceny Talent roku Olomouckého kraje. I my jsme měli své finalisty!

Talent Olomouckého kraje je oceněním nejlepších žáků, studentů, škol a školských zařízení, kteří dosáhli mimořádných výsledků v mezinárodních, ústředních či krajských kolech soutěží a přehlídek.

Ocenění se udělovalo v šesti kategoriích:

  • umělecké
  • humanitní,
  • přírodovědné
  • sportovní
  • technické a dovednostní
  • společenské odpovědnosti a dobrovolnictví.

Za naši školu si převzalo ocenění šest talentovaných žáků naší školy.

V oboru přírodovědném, kategorie I, se umístila na 1. místě Anna Hrazdírová z tercie a. Ocenění získala za 1. místo v celostátním kole matematického klokana za 1. místo v krajském kole biologické olympiády.

Ve stejném oboru i kategorii se na 2. místě umístil Vlastimil Pluhař ze sekundy a. Ocenění získal za 1. místo v celostátním kole a 1. místo v krajském matematického klokana.

V kategorii II, rovněž v oboru přírodovědném, se umístila na 5. místě Lenka Poljaková z oktávy a. Cenu získala za 3. místo v mezinárodním kole česko-italské matematické olympiády.

V oboru humanitním, kategorie I. se umístila na 3. místě Zuzana Dreiseitlová z kvinty b. Ocenění získala za 2. místo v celostátním kole literární soutěže „Já, prezident“ vyhlášeném Českou televizí.

Ve sportovním oboru, kategorie I, byla oceněna 2. místem Natálie Havelková ze sekundy a. Ocenění získala za 3. místo na celoevropském turnaji v tenise v Oslo a za 2. místo v celoevropském turnaji v tenise ve Wroclawi.

Ve stejném oboru i kategorii se na 3. místě umístila Marie Piňosová z kvinty b. Ocenění získala za 2 x 3. místo na mezinárodním závodu ve sportovní střelbě z malorážky 50 m a za 1. místo na mistrovství ČR ve sportovní střelbě z malorážky 50 m.

Jmenovaným žákům srdečně blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Díky nim a dalším našim talentovaným žákům jsme se jako škola umístili na 3. místě v přírodovědném oboru.

Lenka Ticháčková

Štítky: Soutěže Úspěchy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc