Ruštináři na exkurzi Masarykovy univerzity

  16.3.2024  Aktuality

V úterý 12. 3. jsme se spolu s ruštináři ze 3.A zúčastnili exkurze na Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně.

Ještě před samotným programem, který pro nás byl připraven, jsme měli možnost si prohlédnout vernisáž výstavy s názvem Memorial proti válce z dílny malířky Lilji Matvejevy. Ta dané téma ztvárnila formou poutavých plakátů, které byly oknem do období po 2. světové válce.

Poté už jsme se přesunuli k programu, který byl rozdělen na dvě části. V první části jsme se věnovali fonetice. Ujasnili jsme si zásadní rozdíly mezi výslovností v českém a v ruském jazyce a zdokonalili si tak naše komunikační schopnosti. Ve druhé části jsme nejprve prověřili naše dosavadní znalosti z ruské historie a geografie a následně se dozvěděli něco nového o těch nejzajímavějších místech v Rusku. Zaměřili jsme se hlavně na památky největších měst, ale nevynechali jsme ani slavné ruské metro nebo Transsibiřskou magistrálu. Samozřejmě nemohla chybět ani ochutnávka ruských sladkostí a pečiva nazývaného sušky.

S celou exkurzi jsme byli velmi spokojeni a byli jsme rádi za možnost nahlédnout na ruský jazyk jiným způsobem než v běžných hodinách, a to s rodilou mluvčí.

Jana Hradilová a Daniel Sládeček, VII a

Štítek: Exkurze, zájezdy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc