Robotici bojovali v Jeseníku úspěšně

  21.6.2024  Aktuality

V úterý 18. 6. jsme se zúčastnili poslední letošní robotické soutěže, 14. ročníku robotické soutěže ROBOJ pořádané Gymnáziem Jeseník.

Již tradiční tým v tradičním složení Combat Wombat (naposledy s čerstvým maturantem Jáchymem Koubou, Jindřichem Kuklou a Otou Skýpalou) se umístil na 2. místě v těžké disciplíně LEGO One motor line follower, ve které řízení robota zajišťuje pouze 1 motor. V nejtěžší disciplíně soutěže Jesenická výzva, kdy zadání týmy dostanou teprve na místě a v časovém limitu musí robota vymyslet, sestavit a naprogramovat také obsadili výborné 2. místo a zaslouženě si odvezli zajímavý pohár a věcné ceny.

Mladší týmy ve složení Jakub Čelechovský, Filip Jančík, Jan Jehlář (všichni IIIb) a Michael Zborek (IIIa), Mikuláš Kašpařík (IVa) a Matouš Pazdera (Ib) se účastnili disciplíny Lego/Wex SUMO a po tuhých bojích skončili ve skupinách těsně za postupovými pozicemi.

Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy nejen na této soutěži, ale i za celoroční práci a přejeme do příštího roku hodně štěstí a chuti do další práce.

Mgr. Petr Hutečka

Štítek: Robotika

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc